65044 Одеса, пр-т Шевченка, 1
Одеський національний політехнічний університет
Телефон: +38-048-722-19-92, +38-048-734-83-12
E-mail: opu@opu.ua




Про кафедру
Кафедра «Підприємництва і торгівлі» є структурним підрозділом Інституту бізнесу, економіки та інформаційних технологій Одеського національного політехнічного університету.
Кафедра підприємництва і торгівлі забезпечує підготовку фахівців за такими рівнями вищої освіти:
БАКАЛАВР
Галузь знань 07 "Управління та адміністрування".
спеціальність 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність":
спеціалізація - "Економіко-правове забезпечення підприємництва"
спеціалізація - "Торговельне підприємництво"
МАГІСТР
Галузь знань 07 "Управління та адміністрування".
спеціальність 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"
ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ
Галузь знань 07 "Управління та адміністрування".
спеціальність 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"
Кафедра підприємництва і торгівлі
створена у 2016 році у складі Інституту бізнесу, економіки та інформаційних технологій Одеського національного політехнічного університету
Завідувач кафедри
д.е.н., професор, академік Академії економічних наук
Фролова Лариса Володимирівна
Місія кафедри
формування нових поколінь ділових, компетентних, конкурентоспроможних фахівців здатних в сучасних ринкових умовах вирішувати наукові та виробничі проблеми економіки, підприємництва та торгівлі
Професорсько-викладацький склад кафедри
забезпечує якісну освіту та підготовку висококваліфікованих фахівців, сприяє росту інтелектуального потенціалу і добробуту нації шляхом формування стратегічного мислення випускників, реалізації наукового потенціалу членів кафедри на основі здійснення навчальної, науково-дослідної та виховної роботи з урахуванням потреб і тенденцій розвитку бізнес-середовища.Процес навчання ґрунтується на широкому використанні методів активізації всіх видів лекційних та практичних занять, дослідженні досвіду провідних суб'єктів підприємництва. Викладачі кафедри застосовують сучасні методи навчання в освітніх технологіях та вихованні студентів для забезпечення
- економічної і технічної грамотності студентів, їх професійної компетентності,
- вміння вчитися, самовдосконалюватися, шукати джерела необхідної інформації, аналізувати і узагальнювати, виховання екологічної культури,
- розвитку логіки і творчих здібностей,
- оволодіння вміннями і навичками практичної роботи за фахом.
Викладачі кафедри розробляють необхідне навчально-методичне забезпечення навчального процесу: навчальні плани, робочі програми дисциплін навчального плану, підручники, навчальні посібники, конспекти лекцій, методичні вказівки для семінарських і практичних занять, методичні рекомендації для курсових і дипломних робіт.
Концепція кафедри полягає в:
• нарощуванні науково-педагогічного потенціалу кафедри;
• створенні можливостей для розширення наукових досліджень кафедри;
• розвитку партнерських відносин зі спорідненими кафедрами вищих навчальних закладів України;
• інтеграції в складі університету в європейський і світовий освітній і науковий простір.
Історія кафедри
ХТО МИ
У 2016 році в структурі ІБЕІТ була заснована кафедра підприємництва і торгівлі, яка стала випусковою для студентів галузі 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».
Відкрито три освітні рівні: бакалавр, магістр, доктор філософії.
ЧОМУ ЦЕ АКТУАЛЬНО
Сучасні тенденції розвитку національної економіки характеризуються появою різних видів бізнесу та доволі стабільним розвитком торгівлі та надання послуг. Саме це і викликає потребу на ринку у фахівцях, що могли б забезпечити ефективну діяльність бізнесу. Підприємництво, торгівля та біржова діяльність - це не тільки новий напрям для університету, це нові можливості. Розвиваючи цей напрям ми впроваджуємо торгівлю в технічний університет і пропонуємо спеціалізацію «Торговельне підприємництво». Торгівля була і буде завжди, і тому завжди буде потреба у фахівцях цього напряму. Малим підприємствам потрібні фахівці з комплексними знаннями – ми пропонуємо спеціалізацію «Економіко-правове забезпечення підприємництва». Знання економіки і правового супроводу бізнесу – це те, що вимагає ринок. І ми піонери в цьому плані в Одесі.
Поєднання компетентностей за різними напрямками – підприємництво, торгівля та біржова діяльність дозволить отримати:
- якісну освіту;
- престижний диплом;
- навички, необхідні в майбутній професії;
- знання, отримані від висококваліфікованих, високопрофесійних викладачів;
- потенціал для кар'єрного зростання;
- можливості для працевлаштування;
- близьких по духу друзів.
ХТО НАВЧАЄ
Очолює кафедру доктор економічних наук професор, академік АЕН України Фролова Лариса Володимирівна. Вона має понад 270 наукових та науково-метричних праць: у т.ч. 34 монографії (2 одноосібні, 3 міжнародні), 98 статей у фахових та інших виданнях (39 одноосібних), 5 наукових публікацій у періодичних виданнях, які включено до наукометричної бази Scopus, 4 підручника, 62 навчальних посібника (2 одноосібних), з них 11 з грифом МОН України. Наукові інтереси пов’язані з ринковою економікою, торгівлею, логістичним управлінням діяльністю підприємств, проблемами економіки підприємств в сучасних умовах. У 2018 році започаткувала проведення Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на базі Одеського національного політехнічного університету, керує експертними комісіями МОН України щодо акредитації та ліцензування певних спеціальностей ЗВО України.
Кафедра налічує 2 д.е.н, професора, 7 к.е.н., з них 5 доцентів, 1 старший викладач і 2 асистенти, які мають великий досвід як у педагогічній сфері, так і у практичній діяльності.
ЯК МИ ГОТУЄМО СПЕЦІАЛІСТІВ
Згідно наказу МОН України в нашому університеті з 2015 року відкрита спеціальність «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність». Ми пропонуємо абітурієнтам 2 спеціалізації «Економіко-правове забезпечення підприємництва» та «Торговельне підприємництво». Такими спеціалізаціями ми займаємо новий сегмент на ринку освітніх послуг Одеси. З цією спеціальністю в ОНПУ є велика перспектива, у стратегічному плані може стояти опанування і «біржової діяльності».
Актуальність підготовки фахівців за цією спеціальністю полягає в тому, що навчання дозволяє набути компетентності щодо організації бізнесу, оптимізації витрат без втрати якості, вміння протидіяти зовнішнім економічним загрозам, моделювати економічні процеси, обґрунтувати стратегію і тактику управління, використовувати сучасні інструменти бізнес-аналітики, розробляти прогнози і бізнес-плани, обирати ефективні програми страхування бізнесу.
Навчання складаються з лекційних та практичних занять, які проводяться як тренінги, ділові гри, застосовується кейс-метод. Протягом семестру проводяться відкритті заняття із залученням фахівців-практиків, виїзні лекції на підприємствах. Викладачі кафедри є авторами монографій, підручників, навчальних посібників і методичних вказівок до учбового процесу.
Студенти беруть участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, всеукраїнських конкурсах дипломних та наукових робіт зі спеціальності, конкурсах бізнес-проектів та реклами.
Здійснюється співробітництво з підприємствами різних галузей, серед яких Регіональне відділення українського союзу промисловців і підприємців в Одеській області; ПАТ «Одескабель»; ТОВ «Телекарт-ПРИЛАД»; ТОВ «Мітрідат Одеса»; Мережа супермаркетів «Таврія В», «Копійка», «Сільпо»; ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство ЛПТКС»; СПД «Тіхоміров Б.Б.».
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ |
|
Економіко-правове забезпечення підприємства |
Торговельне підприємництво |
ВИПУСКНИК ЗНАЄ І ВМІЄ |
|
ü застосовувати сучасні методи аналізу і діагностики економічного розвитку підприємства та його окремих підрозділів; ü розробляти бізнес-плани; ü формувати пакети правовстановлюючих документів; ü розробляти Статути та формувати договірну базу підприємств; ü володіти тайм-менеджментом; ü проводити економічний та документальний аналіз та інвентаризацію ТМЦ; ü володіти навичками ділового етикету та проведення бізнес–переговорів різного рівня; ü проводити юридичний моніторинг; ü розробляти стратегію підприємства та маркетингову політику; ü проводити економіко-правову експертизу на підприємстві. |
ü набувати компетентності з моделювання ринкових ситуацій, вирішення окремих економічних задач функціонування підприємства на внутрішньому та зовнішньому ринку; ü формувати теоретичні і практичні знання з організації та ведення підприємницької справи; ü вміти використання набутих знань з питань підприємництва, торгівлі та біржових операцій в практичній діяльності; ü розробляти бізнес-плану; ü створення автоматизованих аналітичних модулів; ü розробка стратегічних напрямів діяльності підприємства, забезпечення його конкурентоспроможності; ü формування та розвиток комунікативних, соціально-психологічних й організаційно-економічних компетентностей. |
ОСНОВНІ ДИСЦИПЛІНИ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ |
|
- соціологія ринку; економіка праці та соціально-трудові відносини; товарознавство харчових і непродовольчих товарів; організація торгівлі; основи наукових досліджень; організація праці економіста; - мікроекономіка; психологія підприємництва, бізнес-етика, управління лояльністю і поведінкою споживачів, страхування бізнесу; гроші та кредит; фінанси; трудове право; господарське право; міжнародне право; договірне право; фінансове право; - торговельне підприємництво; ціноутворення і цінова політика, стратегія підприємницьких структур; економіка підприємництва; цифрове підприємництво; інноваційне підприємництво; бізнес-аналітика; управління якістю і безпечністю товарів; прикладне програмне забезпечення економічної діяльності підприємницьких структур; реклама і технологія бренду; управління ефективністю рекламної діяльності; ринок послуг; безпека бізнесу; - економічне управління підприємницькою діяльністю; управління проектами в підприємницькій діяльності; інноваційне управління підприємницькою діяльністю; економічна діагностика; інтелектуальна власність та авторське право; управління змінами; злиття та поглинання підприємницьких структур; управління безпекою бізнесу; тренінг курс: розробка плану антикризового управління підприємницькою діяльністю. |
|
МОЖЕ ЗАЙМАТИ ПОСАДИ |
|
Ø економіста планово-економічного відділу підприємств та установ; економіста відділу маркетингу; економіста з бюджетування; економіста з укладання договорів та виконання договірної дисципліни; Ø інспектора відділу кадрів; Ø співробітника правоохоронних органів в сфері економічної безпеки; секретаря господарського суду та суду загальної юрисдикції; консультанта юридичного відділу громадських організацій; Ø співробітника митної служби та брокерських контор; Ø консультантів з одержання та оформлення кредитів та депозитів банків; Ø інспекторів спеціалізованих фондів, страхових компаній, консалтингових фірм; Ø інспекторів у податкових та контрольно-ревізійних службах; Ø працювати в архівах і канцеляріях судів; Ø викладач навчального закладу; Ø науковий працівник та ін. |
Ø керівник підприємства; Ø директор (заступник директора) з економіки, виробництва, збуту та фінансів; Ø комерційний директор; Ø керівник (заступник) структурних виробничо-торговельних підрозділів; Ø начальник фінансово-економічної служби; Ø спеціаліст державної служби; Ø менеджер у роздрібній та оптовій торгівлі, з надання послуг; Ø менеджер з соціально-корпоративної відповідальності; Ø економіст з планування, бюджетування, матеріально-технічному забезпеченню; Ø економіст з договірної та претензійної роботи; Ø фінансовий аналітик; Ø фінансовий контролер; Ø бухгалтер, фінансист; Ø товарознавець; Ø торговельний брокер; Ø завідувач торговельного залу; Ø фахівець з біржової торгівлі; Ø викладач навчального закладу; Ø науковий працівник та ін. |
Схема підготовки
ОСВІТНІ ПРОГРАМИ |
СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ ТА НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ |
ü Бакалавр з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності |
Спеціалізація «Торговельне підприємництво» та «Економіко-правове забезпечення підприємства» (4 роки навчання, передбачено підготовку за скороченою формою навчання – 2 роки). Підготовка здійснюється за загальними, професійними та вибірковими дисциплінами. |
ü Магістр з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності |
Спеціалізація «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність» (1,5 роки навчання). Підготовка здійснюються з професійних дисциплін. |
ü Доктор філософії з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності |
Спеціалізація «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність» (3-4 роки навчання). Підготовка здійснюється згідно аспірантських індивідуальних планів. |
МИ НАВЧИМО ТЕБЕ:
- креативно мислити та знаходити нестандартний вихід з будь-яких ситуацій;
- бути у тренді, розумітися на smart-технологіях;
- бути справжнім бізнесменом з чітким розумінням, як заробляти справжні гроші;
- цінити себе та обирати найкращі робочі місця.
НАШ ДИПЛОМ – ЦЕ ТВІЙ КЛЮЧИК, ЩО ВІДКРИЄ ПЕРЕД ТОБОЮ УСІ ДВЕРІ!
Контакти кафедри підприємництва і торгівлі (кафедра ПТ):
адреса: м.Одеса, пр.Шевченка, 1, ГУК, ауд. 305
тел.: 048 705 599
E-mail: kafpt2016@gmail.com
https://www.facebook.com/kafedraPT.ONPU/
https://instagram.com/kaf.pt.onpu